Про центр

1993 рік
створення центру
327 осіб
залучені до спорту
250 осіб
займаються у ДЮСШІ

Центр «Інваспорт» вирішує ряд задач

Херсонський центр «Інваспорт» створений для роботи з особами з інвалідністю по всій Херсонській області.

Представники Центру, які працюють в районах регіону залучають до спортивно-масових, фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів дорослих та дітей з порушеннями слуху, зору, порущеннями опопрно-рухового апарату, розумового та фізичного розвитку.

ХРЦ «Інваспорт» здійснює відбір та формує збірну команду регіону з видів спорту для подальшої участі у всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

Основними напрямками роботи Херсонського регіонального центру з фізичної культури і розвитку осіб з інвалідністю «Інваспорт»  були реалізації: Указу Президента України від 06.04.2006 року   № 290/2006 «Про заходи щодо фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів та підтримки паралімпійського і дефлімпійського  руху в Україні», Указу Президента України від 18.12.2007 р. № 1228 «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення  сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими  фізичними можливостями», Указу Кабінету Міністрів України  від 08.12.2006 р. «Про затвердження Державної типової програми реабілітації  інвалідів»,  Указу Президента  України № 93/2018 від 30.03.2018 року «Про створення умов для подальшого розвитку паралімпійського та дефлімпійського руху в Україні», Комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту в Херсонській області  на 2019-20203 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 14 грудня 2018 року № 1094.

З 1993 року в області діє Херсонський регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт».

ХРЦ «Інваспорт» культивує 14 видів спорту серед яких: боротьба, боулінг, бочча, дзюдо, легка атлетика, паурліфтинг, плавання, стрільба з лука, кульова стрільба, теніс настільний, шахи, шашки, карате. Центр проводить фізкультурно-спортивну та оздоровчу роботу серед осіб з інвалідністю в області.

У м. Херсоні та м. Нова Каховка працюють громадські заклади (клуби) фізкультурно-оздоровчої та спортивної спрямованості для осіб з інвалідністю в яких займаються спортом особи з інвалідністю.

З 2000 року працює дитячо-юнацька спортивна школа осіб з інвалідністю у якій займаються спортом більше 250 дітей з інвалідністю у спортивних секціях з бочча, голболу, тенісу настільного, легкої атлетики, карате, боротьби, стрільби кульової, шахів та плавання.

У Херсонській дитячо-юнацькій спортивній школі № 6 працює відділення з плавання для дітей з інвалідністю в якому займається цим видом спорту  діти з порушеннями слуху та опорно-рухового апарату.