Всеукраїнська Спартакіада “Повір у себе”

ПОЛОЖЕННЯ
про проведення Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю

І. Загальні положення

1. Всеукраїнська спартакіада «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю (далі – Спартакіада) – це відкритий спортивний захід, що проводиться щорічно з метою підтримки у дітей з інвалідністю цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації дітей з інвалідністю засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство, залучення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадськості до проблем дітей з інвалідністю.

2. Спартакіада проводиться щороку в регіонах України.

3. Завдання Спартакіади:

покращення фізкультурно-реабілітаційної та спортивної роботи серед дітей з інвалідністю;

залучення дітей з інвалідністю до регулярних занять фізичною культурою і спортом, удосконалення методичних та навчальних програм із видів спорту для дітей з інвалідністю;

пропаганда фізичної культури і спорту серед дітей з інвалідністю;

підведення підсумків роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл для осіб з інвалідністю (далі – спортивні школи), спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл для осіб з інвалідністю паралімпійського та дефлімпійського резерву (далі – спеціалізовані спортивні школи);

виявлення молодих талановитих спортсменів, збереження і вдосконалення системи підготовки спортивних резервів, поповнення національних збірних команд України з видів спорту осіб з інвалідністю для підготовки та участі їх у Паралімпійських, Дефлімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи.

4. Організатори Спартакіади:

Міністерство молоді та спорту України;

Міністерство соціальної політики України;

Національний комітет спорту осіб з інвалідністю України;

Український центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» (далі – Укрцентр «Інваспорт»);

регіональні, Київський міський центри з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» (далі – регіональні центри «Інваспорт»);

державне підприємство «Український дитячий центр «Молода гвардія» (далі – ДП “УДЦ “Молода гвардія”).

5. За підсумками Спартакіади організаційний комітет готує звіт та надсилає його до Мінсоцполітики України.

6. Фінансування підготовки та проведення Спартакіади здійснюється за рахунок коштів, не заборонених законодавством України.

ІІ. Організація проведення Спартакіади

1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням Спартакіади здійснюється Укрцентром «Інваспорт».

2. Для проведення Спартакіади утворюються відповідні організаційні комітети (районні, міські, обласні, Всеукраїнський).

3. Організаційний комітет Всеукраїнської Спартакіади, який складається з представників організаторів і фахівців у сфері фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, забезпечує якісну підготовку та реалізацію проведення програми Спартакіади:

визначає перелік і кількість видів спорту з нозологій, програму змагань, умови участі у Всеукраїнських відбірних та фінальних змаганнях Спартакіади;

складає та затверджує документи щодо організації та проведення Спартакіади;

здійснює формування складу учасників Спартакіади;

формує суддівську колегію з видів спорту відповідних нозологій;

розробляє розклад змагань Спартакіади;

координує роботу з підготовки, організації та проведення Спартакіади, її етапів у регіонах та підведення підсумків з визначенням переможців, які беруть участь у фіналі Спартакіади.

4. ДП “УДЦ “Молода гвардія” забезпечує підготовку педагогічного та адміністративно-технічного персоналу для роботи з учасниками Спартакіади.

III. Умови і програма проведення Спартакіади

1. Спартакіада проводиться у 4 етапи:

І етап – масові змагання дітей з інвалідністю усіх нозологій у закладах освіти, громадських організаціях населених пунктів;

ІІ етап – обласні Спартакіади серед дітей з інвалідністю спортивних, спеціалізованих спортивних шкіл, закладах освіти, спецшкіл-інтернатів, громадських організацій осіб з інвалідністю фізкультурно-спортивної спрямованості;

ІІІ етап – Всеукраїнські відбірні змагання;

IV етап – Всеукраїнські фінальні змагання Спартакіади.

Всеукраїнські фінальні змагання проводяться в ДП «УДЦ «Молода гвардія».

2. Спартакіада проводиться з таких видів спорту:

бадмінтон (діти з інвалідністю з вадами слуху);

баскетбол (діти з інвалідністю з вадами слуху);

боротьба греко-римська (діти з інвалідністю з вадами слуху);

боротьба вільна (діти з інвалідністю з вадами слуху);

бочча (діти з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату);

волейбол (діти з інвалідністю з вадами слуху);

голбол (діти з інвалідністю з вадами зору);

дзюдо (діти з інвалідністю з вадами зору та слуху);

легка атлетика (діти з інвалідністю з вадами слуху, зору, з ураженнями опорно-рухового апарату, з вадами розумового і фізичного розвитку);

плавання (діти з інвалідністю з вадами слуху, зору, з ураженнями опорно-рухового апарату, з вадами розумового і фізичного розвитку);

пляжний волейбол (діти з інвалідністю з вадами слуху);

спортивне орієнтування (діти з інвалідністю з вадами слуху);

теніс настільний (діти з інвалідністю з вадами слуху, з ураженнями опорно-рухового апарату, з вадами розумового і фізичного розвитку);

шашки (діти з інвалідністю з вадами слуху, зору, з ураженнями опорно-рухового апарату);

шахи (діти з інвалідністю з вадами слуху, з вадами зору, з ураженнями опорно-рухового апарату);

футбол ДЦП (діти з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату);

футбол (діти з інвалідністю з вадами слуху).

3. Переможці та призери змагань І, ІІ і ІІІ етапів Спартакіади нагороджуються дипломами, пам’ятними медалями та призами регіональних центрів «Інваспорт» (за наявності відповідного фінансування).

4. На фінальних змаганнях спортсмени, які посіли перші, другі і треті місця у своїх вікових групах з видів спорту за нозологіями та класами, нагороджуються дипломами, пам’ятними медалями Укрцентру «Інваспорт» та призами (за наявності відповідного фінансування).

IV. Учасники Спартакіади

1. До участі у Спартакіаді допускаються діти, які проживають на території регіону або навчаються в школах-інтернатах певного регіону, віком:

11-13 років включно (молодша група);

14-15 років включно (старша група).

2. До участі у змаганнях І етапу Спартакіади допускається максимальна кількість дітей з інвалідністю, які пройшли спеціальну підготовку з видів спорту відповідно до пункту 2 розділу III цього Положення та мають медичний висновок про встановлення інвалідності у дитини.

3. До участі у змаганнях ІІ етапу Спартакіади допускаються переможці І етапу.

4. До участі у змаганнях ІІІ етапу Спартакіади допускаються збірні команди дітей з інвалідністю спортивних, спеціалізованих спортивних шкіл регіональних центрів «Інваспорт», що складаються з переможців ІІ етапу.

5. До участі у змаганнях IV етапу Спартакіади залучаються кращі спортсмени, команди, визначені на відбірних змаганнях організаційним комітетом.

6. Якщо у поточному році відбірні змагання з видів спорту серед дітей з інвалідністю не проводяться, до участі у фінальних змаганнях IV етапу Спартакіади залучаються кращі спортсмени, команди, визначені за результатами II етапу Спартакіади.

7. Усі учасники повинні бути соціально адаптованими до запропонованих умов проведення Спартакіади та мати навички самообслуговування.

V. Порядок проведення фіналу Спартакіади

1. Міністерство соціальної політики України визначає строки проведення фінальних змагань Спартакіади, яка проходить в ДП «УДЦ «Молода гвардія».

2. Організаційний комітет Спартакіади формує списки учасників фінальних змагань відповідно до вимог пунктів 4-7 розділу IV цього Положення та надсилає їх до Міністерства соціальної політики України не пізніше ніж за 1 місяць до початку оздоровчої зміни в ДП «УДЦ «Молода гвардія».

3. Міністерство молоді та спорту України на своєму офіційному веб-сайті розміщує інформаційні матеріали Спартакіади, забезпечує її інформаційний супровід протягом усього строку підготовки та проведення.

4. Направлення дітей до ДП «УДЦ «Молода гвардія» для участі у фіналі Спартакіади здійснюється відповідно до Положення про порядок направлення дітей на оздоровлення та відпочинок до державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» за рахунок бюджетних коштів», затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України 02 червня 2020 року № 358, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 червня 2020 року за № 517/34800.

5. Укрцентр «Інваспорт» забезпечує супровід дітей з інвалідністю тренерами з видів спорту з регіональних центрів «Інваспорт» та сурдоперекладачами на весь строк проведення фінальних змагань у ДП «УДЦ «Молода гвардія».